Usta Analistten BTC, SOL ve ENA Coin Tahminleri: Bekleyin!

Kripto para piyasası son çöküşün yaralarını sarmaya çalışıyor. Bununla birlikte, piyasadaki düşüşün devam edeceğine yönelik bazı uyarılar da geliyor. Geniş takipçi kitlesine sahip bir analist, Bitcoin’in henüz düzeltme yapmamış olabileceği konusunda uyarıyor. Analist ayrıca SOL ve ENA Coin için görünümünü güncelliyor.

Altcoin Sherpa: Bitcoin’in bu seviyeyi kırmasını bekleyin!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Bitcoin, keskin düşüşün ardından güç toplamaya başladı. Bununla birlikte, düşüşün henüz bitmediğine yönelik uyarılar gelmeye devam ediyor. Altcoin Sherpa takma adlı analist, Bitcoin’in 60.000 dolar seviyesini geri kazanmasından sonra yükselişin tersine döneceğine daha fazla güveneceğini söylüyor. Bu bağlamda analist, şu açıklamayı yapıyor:

BTC: Henüz ormandan çıktığımızı düşünmüyorum. Hala bazı seviyeleri geri almamız gerekiyor. 2 Mayıs’taki altcoin hareketi güzel ama ben olsam bu seviyelerden yatırım yapmazdım. BTC’nin önce daha fazla güç göstermesini ve bence 60.000+doları kırmasını bekleyin.

Kaynak: Altcoin Sherpa

Analist, Bitcoin’in bu hafta 58.000 doların altına ani düşüşünün bu döngüdeki diğer düzeltmelere benzediğini söylüyor. Bitcoin’in Ocak ayında 47.000 dolardan 39.000 doların altına düştükten sonra yukarı yönlü devam ettiğine gösteren bir grafik paylaşıyor. Bu grafik üzerinden şu yorumu yapıyor:

BTC: Ne olursa olsun, bu fiyat hareketi son derece normal ve dipler oluşurken çok fazla dalgalanma oluyor. Bunun ‘dip’ olduğunu söylemek şart değil, ama bu sık görülen bir durum. Önümüzdeki birkaç gün içinde daha fazla düşüş vb. bekleniyor. Dikkatli olun!

Kaynak: Altcoin Sherpa

Bu arada Bitcoin, son 24 saatte %2,5 artışla yazı yazıldığı sırada 59.355 dolardan işlem görüyordu. Bununla birlikte, haftalık grafiğinde yaklaşık %8 kırmızı bölgede duruyor.

SOL ve ENA Coin tahminleri

Analist, Fibonacci düzeltme seviyeleri grafiğine dayanarak Ethereum’un (ETH) rakibi Solana’nın (SOL) yakın vadede 116 dolara kadar gerileyeceğini tahmin ediyor. Ancak aylar içinde yükseleceğini söylüyor. Bu doğrultuda analist, “SOL: Sadece dolar bazında ortalama bir yatırım yapın. Bu konuda endişelenmeyin. 12 ay kadar bekleyin ve sonra daha yükseğe satın.” diyor.

Kaynak: Altcoin Sherpa

Son olarak analist, merkezi olmayan finans protokolü Ethena’nın (ENA Coin) Fibonacci geri çekilme seviyesini 0,76 dolarda yeniden test ettikten sonra yukarı yönlü momentumunu uzatmasının muhtemel olduğunu söylüyor. Bu bağlamda analist, “ENA Coin: Bunun dışındayım. Ancak, bence sağlam bir görünüme sahip. .618 Fibonacci + destek/direnç seviyesi ve piyasa iyi durumda.” diyor.

Kaynak: Altcoin Sherpa

Bu arada, ENA Coin yazı sırasında günlük bazda %0,65 artışla 0,7985 dolardan işlem görüyordu. Bununla birlikte token haftalık grafiğinde yaklaşık %6 kayıp gördü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir